Bieg Kreta Hardcore 377 km

Bieg Kreta Hardcore (377 km)

Ślęża-Śnieżka-Śnieżnik-Ślęża
Sudecki Trójkąt, zwany „Idiotycznym”
Sudecki Wielki Szlem

Jego idea powstała jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku. Celem było pokonanie trójkąta opisanego przez trzy wierzchołki (Ślęża, Śnieżka, Śnieżnik), w trakcie jednego ciągłego przejścia. Czas na odpoczynek nie mógł przekraczać połowy czasu spędzonego w drodze, na poprzedzającym odcinku.

Trójkąt Sudecki mimo upływu lat i wielu prób wciąż pozostawał niezdobyty… do roku 2019, a dokładniej do pierwszej edycji Biegu Kreta Hardcore.

377 km w 4 doby! Oto wyzwanie!

Najdłuższy ultramaraton w Polsce.

Otwarcie zapisów: 15.11.2023 r. (portal datasport)

Trasa i profil:

Sobótka – Ślęża – Chełmiec – Przeł. Okraj – Honske Sedlo – Śnieżnik – Ślęża – Sobótka
Limit na 377 km (meta).

 

Mapy szczegółowe z logistyką:
Mapa-Kret-2024_Rev2_Hardcore1.pdf
Mapa-Kret-2024_Rev2_Hardcore2.pdf

Plik GPX:
Bieg Kreta Hardcore 2024 Rev2 – track

Warunki kwalifikacyjne do Hardcora:

Uczestnicy chcący podjąć się wyzwania na tej trasie zostaną zweryfikowani przez organizatora. Warunkami niezbędnymi do zgłoszenia swojej kandydatury są:

  • ukończenie w ciągu ostatnich 4 lat biegu na dystansie płaskim minimum 160 km lub jego górskiego odpowiednika (klasa RMT7 lub wyższa)
  • ranking RMT Kret wyższy niż 500 (poziom zaawansowany i elita)
  • przesłanie krótkiej informacji (w formie pisanej lub video) o sobie i motywacji startu w Biegu Kreta Hardcore oraz fotografii wraz ze zgodą na wykorzystanie tych materiałów przez organizatora. Powyższe dokumenty proszę przesłać na adres kret@kbsobotka.pl z dopiskiem „Bieg Kreta Hardcore 2024”.

Limit zawodników: 10 osób.

Organizator dokona wyboru zawodników spośród kandydatów spełniających powyższe kryteria.

Głównym kryterium będzie poziom sportowy. Nie bez znaczenia jest też fakt, jak zawodnik umotywuje chęć swojego startu oraz to czy aplikował/startował w Krecie Hardcore w latach poprzednich.

Więcej szczegółów w regulaminie.

Automatyczna kwalifikacja do Kreta Hardcore przysługuje trzem najlepszym zawodnikom z ostatniej edycji Kreta148 (o ile potwierdzą chęć udziału poprzez wypełnienie formularza w serwisie datasport przed zamknięciem zapisów).

Procedura kwalifikacji:

  1. Przyjmowanie zgłoszeń do 15.12.2023 r. Po tym terminie organizator opublikuje listę główną kandydatów oraz listę rezerwową.
  2. Uiszczenie opłat za bieg, dwa tygodnie od momentu opublikowania wyników kwalifikacji (styczeń 2024). Osoby, które nie opłacą startu w terminie, zostaną wykreślone z listy głównej, a ich miejsce zajmą zawodnicy z listy rezerwowej.
  3. Termin płatności dla osób z listy rezerwowej — jeden tydzień od momentu otrzymania wiadomości o wpisaniu na listę główną.
  4. Dziesięć osób z listy rezerwowej, które nie zakwalifikowały się do Kreta Hardcore, otrzymają możliwość startu w Biegu Kreta 148 (termin płatności 2 tygodnie od opublikowania wyników kwalifikacji).