FAQ

Skontaktuj się z Winiarnią Celtica.

– Zaloguj się na swoje konto w datasport.pl

– Kliknij przycisk „dokonaj cesji”

– Opłać cesję

– Poczekaj na zaksięgowanie opłaty (od kilku minut do kilku dni)

– Sprawdź swoją skrzynkę milową

– Przekaż otrzymany mailowo link osobie, na którą cedujesz pakiet

Tak. Trasy obu biegów zostały zaktualizowane.

  1. Jeżeli masz kogoś, kto odbierze ci numer startowy i tracker GPS w biurze zawodów w Sobótce i przywiezie do Kletna, to można jechać bezpośrednio na start.

O 17:30 jest odprawa (nie jest obowiązkowa)

O 18:30 jest wyjazd autokarów.

Tak. Wymagamy jednak, by zawodnik nam to zgłosił przed biegiem i podał dane kontaktowe do osoby z suportu.

By wyrównać szanse, osoby bez własnego suportu są obsługiwane przez nas priorytetowo.

Tak, po prostu zgłaszasz nam z góry, kiedy mamy Cię obsługiwać a Twój support przekazuje nam depozyt.

Wystarczy zapis trackera, ale bywają one zawodne, więc fotkę dla pewności też warto zrobić.

To jest standard schroniska młodzieżowego. Na parterze mamy do dyspozycji kuchnię z jadalnią oraz wieloosobowe pokoje z łóżkami. Na drugim piętrze są pokoje 2-3 osobowe. W piwnicy toalety i prysznice.

Sobótka: Celtica – Rynek (start i meta, kilkaset metrów) 

Batorów: jakieś 50m odejścia od szlaku do schroniska

Przeł. Płoszczyna: kawałek asfaltu z serpentynami na łączeniu szlaków (koło kilometra) 

Kiełczyn: (skrót zaraz za punktem żywieniowym) – kilkaset metrów.

Tak

Tak (z zastrzeżeniem, że nie można pokonać więcej niż 50% trasy w towarzystwie zająca)

Nie jesteśmy przewidzieć jakie warunki będą na Śnieżce w dniu zawodów, więc obie trasy są dopuszczalne. To zawodnik na miejscu decyduje o wyborze opcji, w zależności od tego jakie warunki zastanie i jak je oceni.

wypełnienie formularza zgłoszeniowego na datasport.pl

ukończenie w ciągu ostatnich 4 lat biegu na dystansie płaskim minimum 160 km lub jego górskiego odpowiednika (klasa RMT7 lub wyższa).

ranking RMT_Kret wyższy niż 500 (poziom zaawansowany i elita).

przesłanie krótkiej informacji (w formie pisanej lub video) o sobie i motywacji startu w Biegu Kreta Hardcore oraz fotografii wraz ze zgodą na wykorzystanie tych materiałów przez organizatora. Powyższe dokumenty proszę przesłać na adres kret@kbsobotka.pl z dopiskiem „Bieg Kreta Hardcore”.

Na każdy email ze zgłoszeniem odpowiadamy. Jeśli nie otrzymałeś odpowiedzi w przeciągu tygodnia od wysłania, to prawdopodobnie nie dotarł do nas Twój mail. Wyślij go do nas jeszcze raz.

Konieczność wysłania listu motywacyjnego jest dla nas potwierdzeniem, że zawodnik przeczytał regulamin biegu i wie, na co się pisze. Otrzymujemy dzięki temu również materiały o zawodnikach, dzięki czemu możemy zweryfikować ich poziom sportowy, a w przypadku kwalifikacji móc ich potem należycie zaprezentować.

Zarejestruj się na portalu RMT.

(jeśli posiadasz konto RMT premium, możesz sprawdzić swój ranking tutaj)

https://ratemytrail.com/premium/ranking?class=kret

Jeśli nie posiadasz konta premium, zaloguj się i kliknij tutaj:

https://ratemytrail.com/event/bieg-kreta-2023

Czerwona ramka menu po prawej stronie poinformuje Cię czy spełniasz minimalne kryteria do kwalifikacji w Biegu Kreta Hardcore.

Jeśli widzisz w ramce napis „brak klasyfikacji” lub kwadracik koloru zielonego, oznacza to, że nie spełniasz minimalnych kryteriów.

Jeśli widzisz kwadracik żółty, pomarańczowy, różowy lub czerwony, oznacza to, że spełniasz minimalne kryteria.

Zapraszamy do startu w Krecie 148. Jest to oficjalny bieg kwalifikacyjny do Kreta Hardcore, gdzie każdy może wywalczyć sobie miejsce na liście startowej bez względu na ranking. Pierwsza trójka open oraz najlepsza kobieta kwalifikują się do przyszłorocznego Kreta Hardcore.

Możesz dodać swoje brakujące biegi samodzielnie i nieodpłatnie.

https://ratemytrail.com/calendar/submit

Nie ma limitu, nie stosujemy parytetów. Staramy się mieć na liście startowej co najmniej dwie osoby z każdej płci, by wprowadzić element rywalizacji, ale ostatecznie liczy się poziom sportowy zgłoszonych zawodników/zawodniczek.

W przyjętej formule, przy tak długiej trasie, nie jesteśmy w stanie logistycznie obsłużyć większej liczby zawodników. Ponadto chcemy zachować unikalny, kameralny charakter biegu. Chcemy również by start w hardkorze był wyróżnieniem/nagrodą dla najlepszych ultrasów, a nie tylko kolejnym biegiem do zaliczenia.

Każdy ultras zostawia na trasie serce, pot i łzy. Każdy cierpi i nie sposób tego zmierzyć. Dlatego w ocenie bazujemy na nieczułych algorytmach, bo dla nich każdy zawodnik jest równy, i nie ma znaczenia to czy jest lubiany, jakich ma znajomych, ani ile dostaje lajków. To najbardziej sprawiedliwy system jaki znamy.

99% maratończyków nie ma szans pojechać na olimpiadę, mimo że są w stanie przebiec maraton. Na tym polega sport. Nie chodzi tylko o dystans, ale przede wszystkim o czas jego pokonania. Kwalifikują się najlepsi. Element sportowy jest dla nas ważny.

Na Krecie wszyscy zawodnicy są równi, nie dajemy handicapu za wiek.

Tak, choć te szanse są mniejsze niż u zawodników, którzy nie mieli jeszcze możliwości startu. Weteranom Hardcora polecamy start na dystansie 148 km i wywalczenie dzikiej karty.

Tak. W takim wypadku należy się zapisać na dystans 148 km, opłacić go, a później wysłać maila z listem motywacyjnym Hardcora. W przypadku zakwalifikowania zmienimy dystans na dłuższy.

Depozyt do odbioru na mecie proszę zostawić w biurze zawodów w Winiarni Celtica.