Bieg Kreta 2021 – komunikat

Informujemy, że tegoroczny Bieg Kreta, a w zasadzie zeszłoroczny ze zmienionym terminem, planujemy zorganizować w kwietniu, tak jak wcześniej ogłaszaliśmy:

14.04.2021 r. – start dystansu Hardcore (odprawa o godz. 15:00, w Winiarni Celtica w Sobótce),

16.04.2021 r. – start dystansu klasycznego (odprawa o godz. 16:00, w Winiarni Celtica w Sobótce).

Zdecydowana większość zawodników, którzy opłacili start w zeszłym roku, przeniosło opłatę na ten rok, więc niestety wciąż nie dysponujemy wolnymi miejscami.

W przypadku, gdyby takowe się zwolniły, a liczba opłaconych zawodników spadła poniżej ustalonego limitu, rozważymy ponowne wznowienie zapisów. Stanie się to nie wcześniej niż przed 15 marca. Będziemy o tym jeszcze informować na stronie.

Drugi komunikat dotyczy Hardcora.

W związku z faktem, że Hardcore nie odbył się w pierwotnym terminie i nie przeprowadzaliśmy nowych kwalifikacji, a wiemy wiele osób marzy o starcie w tym biegu, zdecydowaliśmy przyznać dwie dzikie karty na tegorocznego Hardcora.

Pierwszą dziką kartę otrzymuje najwyżej notowany zawodnik z listy rezerwowej hardcora, czyli Marcin Walczuk z Brzeźnia (Sieradzbiega.pl).

Druga dziką kartę otrzymuje Piotr Kalembkiewicz z Wrocławia (Mikrotrans Wrocław). Piotr wywalczył swoją dziką kartę, uzyskując podium open ostatnim Biegu Kreta na klasycznym dystansie (148 km).

Chcielibyśmy również poinformować, że również w tym roku pierwsza trójka open oraz najlepsza kobieta z Biegu Kreta na dystansie 148 km, uzyskają możliwość startu na dystansie Hardcore w roku 2022 bez kwalifikacji.

Trenujcie, bo jest o co walczyć.

Zobacz także