7. Bieg Kreta – komunikat w sprawie zmiany formuły imprezy

W związku z ograniczeniami antycovidowymi zdecydowaliśmy się na zmianę formuły imprezy, by dostosować ją do aktualnych przepisów.
Bieg Kreta zostanie zorganizowany jako indywidualny rajd górski. Wyzwanie dla osób, które pragną zmierzyć się z trasą Trójkąta Sudeckiego (cały Trójkąt dla zapisanych na Hardcore oraz jeden bok Trójkąta dla uczestników Kreta 135).

Niestety musimy zrezygnować z elementów współzawodnictwa sportowego takich jak oprawa na mecie, obecność publiczności, nagród dla zawodników. Nie przewidujemy też fizycznej odprawy przed startem.

Dla wszystkich uczestników z opłaconym startem zapewniamy:
1) Maseczki okolicznościowe (nie są wymagane w lasach, parkach i zieleńcach)
2) Transport z Sobótki do Kletna z uwzględnieniem obowiązujących ograniczeń w komunikacji (dotyczy tylko uczestników Kreta 135)
3) Wypożyczenie odbiorników GPS w celu monitoringu pozycji, zapewnienia bezpieczeństwa oraz udokumentowania przebytej trasy.
4) Przepaki w trzech miejscach na trasie.
5) Pakiety startowe zawierające między innymi mapę trasy, maseczkę oraz oznaczenia depozytów.

Ponadto dla zwiększenia bezpieczeństwa i zachowania dystansu społecznego uczestnicy rajdu będą wypuszczeni na trasę w co najmniej 10-metrowych odstępach.
Wszelkie szczegóły, które zwykle przekazywaliśmy na odprawie, zostaną przesłane uczestnikom mailowo.

Sprawdzajcie maile. W przeciągu kilku dni otrzymacie więcej informacji.

Uwaga! Lista startowa jest zapełniona i nie ma możliwości dopisania się do niej. Nie będzie też takiej możliwości w dniu zawodów.
Natomiast wciąż przez kilka dni będzie jeszcze możliwość cesji opłaty startowej na innego zawodnika poprzez Datasport. Formularz zapisów jest otwarty jedynie w tym celu.

Zobacz także