Bieg Kreta – zmiana trasy i inne komunikaty organizatora

W środę odbyło się spotkanie organizatorów i wolontariuszy Biegu Kreta. Mamy chęć i motywację, by ten bieg zorganizować i na dziś robimy wszystko, aby odbył zgodnie z planem. Jednakże ze względu na bardzo niepewną sytuację oficjalna decyzja o tym czy impreza się odbędzie, zostanie podjęta dopiero po konferencji premiera 09.04.2021 r., gdy poznamy ostateczną skalę ograniczeń na okres 14-19 kwietnia 2021.
Na razie przygotowujemy się na organizację w warunkach lockdownu. Bieg Kreta od początku miał charakter rajdu, a Hardcore indywidualnego wyzwania, jest imprezą kameralną, więc jest szansa, że będzie mógł się odbyć.
Wiemy też, że nie ma realnej możliwości, by przeprowadzić Hardcora na obszarze Czech, w związku z czym podjęliśmy decyzję o zmianie trasy.

Zamiast Gór Stołowych hardcorowcy dostaną Góry Kamienne (w tym szczyty Lesistą, Bukowiec i Waligórę). Zmieni się też trasa na odcinkach Śnieżnik-Lądek oraz Bardo-Ślęża oraz niektóre miejsca suportu i punktów żywnościowych.

Modyfikacje są dość duże, ale dzięki nim udało nam się zachować tę samą długość i porównywalną trudność Hardcora.
Powyższe zmiany trasy Hardcore’a wymusiły także zmianę na Krecie klasycznym. Dystans Kreta148 skróci się do 135km (ze względu na pominięcie Gór Sowich). Opóźnimy też czas startu o cztery godziny (start z Kletna o północy z piątku na sobotę).
W przypadku Kreta klasycznego trasa ze Śnieżnika do Lądka nie ulegnie zmianie, zmienia się tylko odcinek Bardo-Ślęża.
Szczegóły zmian przedstawiamy na załączonych grafikach. Linki do plików GPX z nowymi trasami oraz zaktualizowane regulaminy są już dostępne na stronie biegu.

Zdajemy sobie sprawę, że trasa poprowadzona przez Wzgórza Niemczańskie jest mniej atrakcyjna niż wcześniejsza wersja przez Góry Sowie, jednak nie jesteśmy w stanie logistycznie obsłużyć dwóch różnych tras jednocześnie, a bardzo nam zależy by oba biegi się odbyły i by trudność Hardcora była porównywalna z poprzednią edycją.
Bądźcie też przygotowani na brak możliwości odpoczynku/posiłku w schroniskach PTTK na Przeł. Okraj i Na Śnieżniku oraz ograniczenia na punktach żywnościowych (szczegóły podamy gdy będziemy znać stan prawny na dzień zawodów).

Zdecydowaliśmy również, że nie będziemy wznawiać zapisów ani nie będzie możliwości dopisania się do listy startowej w dniu zawodów. Chcemy w ten sposób ograniczyć nieco frekwencję, dzięki czemu impreza będzie bardziej kameralna i bezpieczna.

Dla osób rezygnujących ze startu pozostawiliśmy jednak możliwość cesji opłaty na innego zawodnika za pośrednictwem portalu datasport.
Więcej szczegółów na temat nowych tras można znaleźć na stronie biegu:
http://www.kbsobotka.pl/bieg-kreta/

Zobacz także