7. Bieg Kreta – zmiana terminu zawodów

!! Komunikat organizatora !!

 

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 oraz ograniczeniami wprowadzonymi przez rządy Polski i Czech celem jej przeciwdziałania zdecydowaliśmy się na przesunięcie terminu 7. Biegu Kreta na przyszły rok.

Obecnie mamy wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego, który między innymi zabrania organizacji imprez sportowych powyżej 50 osób. Prognozy wskazują, że ta sytuacja nie ulegnie poprawie najbliższym czasie, a jest wielce prawdopodobne, że w kwietniu nastąpi przesilenie epidemii.

W takim wypadku nawet gdyby stan zagrożenia epidemicznego został odwołany, jest niemal pewne, że system naszej służby zdrowia będzie na skraju wydolności. Mamy uzasadnione obawy, że nie bylibyśmy w stanie odpowiednio zabezpieczyć medycznie naszych zawodników (ograniczenia w dostępności karetek pogotowia, przeładowane szpitale, niedobór personelu medycznego).

Wiemy, że biegacze to zdrowi, mocni i wytrzymali ludzie. Jednak po biegu ultra organizm jest skrajnie wyczerpany, zwykle nie ma siły nawet się ogrzać, a tym bardziej walczyć z infekcją. W takim przypadku uznaliśmy, że ryzyko przeprowadzenia zawodów jest zbyt wielkie.

Decyzja dotyczy również Biegu Kreta Hardcore. Zdajemy sobie sprawę, że dziesięciu zawodników biegnących samotnie przez góry nie stanowi realnego zagrożenia dla rozprzestrzeniania epidemii, jednak ze względu na wspominanie wcześniej kwestie zdrowotne, jak również kilka innych, niezależnych od nas decyzji, takich jak:

– zamknięcie granicy polsko-czeskiej,

– zamknięcie szlaku na Śnieżkę,

– zakaz organizacji imprez sportowych w Parku Narodowym Gór Stołowych,

– zamknięcie schronisk na Przeł. Okraj i na Śnieżniku,

nie widzimy możliwości przeprowadzenia tej imprezy w planowanym terminie.

Co dalej?

Uznaliśmy, że w obliczu tak wielu przełożonych imprez biegowych jesienny kalendarz jest już wystarczająco ciasny, więc najrozsądniejszym wyborem będzie przełożenie imprezy na kwiecień 2021.

Nowy termin startu: 14.04.2021 r. (Hardcore), 16.04.2021 r. (Kret 148). Wszelkie inne postanowienia regulaminu, podobnie jak lista startowa oraz wyniki kwalifikacji do Hardcora, pozostają bez zmian.

Jako że sytuacja jest wyjątkowa, wprowadzimy do regulaminu zapis o możliwości zwrotu wpisowego dla osób, które nie są zainteresowane startem w nowym terminie.

W tym przypadku prosimy takie osoby o przesłanie maila na adres kret@kbsobotka.pl z prośbą o zwrot opłaty startowej.

Przewidujemy zwrot opłaty w wysokości 100% kwoty wpisowego.

Ze względu na to, że ponieśliśmy już część kosztów związanych z organizacją imprezy w pierwotnym terminie, bylibyśmy wdzięczni, gdyby część osób rezygnujących ze startu zechciała nas wesprzeć, solidarnie partycypując w poniesionych przez nas stratach. Dla takich osób proponujemy zwrot 50% wpisowego. Nie mniej jest to jedynie opcja dla tych, którzy chęć takiej pomocy dobrowolnie zgłoszą.

Wnioski o zwrot wpisowego będziemy przyjmować do 17.04.2020. r., po tym terminie nie będzie już takiej możliwości, a pozostanie jedynie opcja cesji opłaty startowej na innego zawodnika.

Zobacz także