Trójkąt Sudecki Heroiczny

Drodzy biegacze, kibice, blogerzy, pisarze, zarówno ci szufladowi, jak i ci z nagrodami Nobla, a także wszyscy, których ujęła magia Trójkąta Sudeckiego. Przygotowaliśmy dla Was niespodziankę.

Ogłaszamy konkurs, organizowany z myślą o tych, którzy w kwietniu podejmą się heroicznego wyzwania.

Konkurs, dzięki któremu postaramy się zmotywować do startu naszych wybrańców, a wszyscy śledzący ich zmagania, będą mogli spojrzeć na nie również w alternatywnym świetle.

Konkurs magiczny i fantastyczny.

Panie i panowie, Stowarzyszenie Klub Biegacza Sobótka we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce oraz portalem Nowa Fantastyka ogłaszają konkurs literacki na opowiadanie, którego motywem przewodnim będą trzy szczyty górskie: Ślęża, Śnieżka oraz Śnieżnik, a bohaterowie będą przejawiać postawy heroiczne.
Szczegóły w regulaminie:
www.kbsobotka.pl/trojkat-sudecki-heroiczny/

Nabór tekstów:
15.12.2019 r. – 25.01.2020 r. | Zgłoszenia anonimowe poprzez portal www.fantastyka.pl

Nagrody:
Stowarzyszenie Klub Biegacza Sobótka ufundowało dla laureatów nagrody finansowe wysokości:
I miejsce – 300 zł,
II miejsce – 200 zł,
III miejsce – 100 zł.

Pierwsza trójka autorów otrzyma również pamiątkowe statuetki z pracowni Artehora, zaprojektowane i wykonane przez lokalnego ślężańskiego ceramika – Grzegorza Krupę.

Winnica Celtica w Sobótce ufundowała dla autorów trzech zwycięskich opowiadań po butelce lokalnego wina marki Sabat (www.winosabat.pl). Warunkiem otrzymania nagrody jest ukończenie przez autora osiemnastu lat.

Opowiadania laureatów zostaną opatrzone ilustracjami autorstwa Katarzyny Szymonik, autorki grafiki konkursowej.

Co najmniej trzy zwycięskie teksty zostaną opublikowane na stronie internetowej ultramaratonu „Bieg Kreta” oraz będą promowane na fanpage-u imprezy.

Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce (www.rcks.pl) wyróżni trzy opowiadania spoza pierwszej trójki, i dla autorów wyróżnionych tekstów ufunduje nagrody dodatkowe (np. książki).

Antologia pokonkursowa:
Dziesięć najlepszych opowiadań zostanie rekomendowanych do antologii pokonkursowej.
Jury drugiej instancji powołane przez Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce dokona wyboru, które z powyższych dziesięciu tekstów trafią do antologii, a także podejmie ostateczne decyzje w kwestii jej wydania oraz formy.

Zobacz także